Як зробити сходи з бетону

Сходи – важливий елемент будь-якої споруди, до зведення якого треба підходити відповідально і з розумом. Велику роль відіграє вибір матеріалу, з якого така конструкція буде зводитися. Не завжди від сходів потрібно краса і витонченість форм, і часом набагато важливіше зробити якомога більше міцну і невибагливу конструкцію.

У такій ситуації нас відмінно виручить сходи, щаблі яких виготовлені з бетону. Цей матеріал довговічний, невибагливий, і йому можна надати необхідну вам форму. Давайте детально розберемося як зробити сходи з бетону своїми руками.

Головною особливістю, яка вигідно відрізняє бетон від інших конкурентів, є його довговічність і міцність. Конструкція, зроблена з цього матеріалу, прослужить господареві вірою і правдою багато років. Завдяки особливостям технології виготовлення бетонні конструкції досить легко зводити, і на початковому етапі їм можна надати практично будь-яку форму.

Який потрібен бетон для сходів.

Якщо ви вирішили робити щаблі з бетону своїми руками, вам необхідно дотримуватися наступних правил при приготуванні розчину:

Бетон повинен відповідати класу не нижче В15. Це необхідно для того, щоб конструкція мала достатню міцність. Бетонні суміші класом нижче не зможуть забезпечити необхідного результату.

При підготовці розчину необхідно використовувати крупний щебінь. Це буде сприяти наданню суміші більш щільного стану, чого ви не зможете домогтися, використовуючи дрібну щебінку.

Розрахунок розмірів сходинок.

При розрахунку кількості ступенів, необхідних для зведення сходів, потрібно зробити наступні обчислення:

 • заміряйте висоту сходового маршу і розділіть отримане значення на заплановану висоту;
 • якщо у вас вийшло дробове число, округлите його до цілого і на підставі отриманих даних скоректуйте висоту ступенів;
 • щоб розрахувати ширину ступені, розділіть довжину сходового маршу на кількість ступенів.

При проектуванні сходів не забувайте про наступні правила:

 • мінімальне число ступенів, рекомендоване при зведенні сходів, має бути не менше 3;
 • небажано зводити конструкції, що мають більше 18 сходинок;
 • ширина сходинки з бетону повинна бути не менше 30 см і не більше 45 см. Менші розміри не дозволять вашій нозі надійно зафіксуватися на поверхні, а великі змусять збиватися зі звичного кроку;
 • висота стандартної сходинки становить 17 см.

Якщо ви не знаєте, як залити сходинки з бетону, алгоритм дій буде представлений нижче:

 1. Насамперед починається зведення опалубки, що імітує форму майбутніх сходів або окремих щаблів. Як матеріал використовується дошка або фанера. Каркас повинен бути міцним і без зазорів, щоб уникнути витікання суміші.
 2. У каркас опалубки, готової для заливки бетонної суміші, встановлюються армуючі елементи. Зазвичай для цього використовують прути зі сталі, які з’єднуються між собою такими ж прутами.
 3. Готова конструкція заливається сумішшю, до складу якої входить бетон класу не нижче, ніж В15.
 4. Заливка ступенів здійснюється з низу конструкції і поступово, у міру заповнення опалубки, ви будете піднімаєтеся вище.